Ogłoszenia dla rodziców

LATO, LATO CZEKA

Z okazji zbliżających się wakacji, życzymy Wam, drogie słoneczka z Wesołego Słoneczka samych ciekawych przygód, bliskich i dalekich podróży, wspaniałych, twórczych zabaw, pięknej pogody i uśmiechu na twarzy.

Dyrektor i personel Przedszkola
"Pod Wesołym Słonkiem"

ŁĄCZĄ NAS PTAKI

W lipcu dzieci wzięły udział w akcji "Łączą nas ptaki, która polegała na:

1. Wprowadzeniu dzieci  w świat życia ptaków, szczególnie w zakresie migracji. Dzieci poznają wygląd kilku gatunków ptaków migrujących, poznają ciekawostki z ich życia, mapę przelotów i miejsc, w których spędzają zimę.
  2. Przekazanie dzieciom informacji o wielu zagrożeniach, którym ptaki muszą sprostać. Zarówno tym naturalnym, jak i powodowanym przez ludzi.
  3. Przygotowanie przez dzieci prac plastycznych  przedstawiających wizerunki swoich ulubionych ptaków.
  4. Główny cel: zebranie prac dzieci i wysłanie do ich rówieśników w szkołach na Malcie. Do prac dołączymy listy, w których dzieci proszę o opiekę nad ich ulubionymi ptakami.

Akcja nosi  nazwę "Łączą nas ptaki". Opiera się ona na idei, że niezależnie od różnic w kulturze i zwyczajach, to ptaki są prawdziwym łącznikiem między krajami istotnymi dla bezpieczeństwa migracji (Malta, Polska, Egipt, Cypr, Liban, Syrię). Jak wiele pracy nie włożylibyśmy w ich dobrostan w którymkolwiek kraju, to bez współpracy nas wszystkich nie zapewnimy im bezpieczeństwa. Możemy wspólnie cieszyć się z ich śpiewu i barw albo wspólnie wpatrywać się w puste nieba.
Szczegóły akcji można znaleźć na stronie laczanasptaki.pl.

OTWARCIE ŁAWECZKI CZYTELNICZEJ

W holu przedszkonym (przy wejściu głównym) nastąpiło oficjalne otwarcie ławeczki czytelniczej. Wszystkie dzieci były świadkami przecinania wstęgi symbolizującej ropoczęcie nowej tradycji naszego przedszkola. Serdecznie zachęcamy do korzystania z ławczeki: na górnej półce znajdoują się książki dla rodziców, na dolnej zaś dla dzieci. Zachęcamy też do wspólnego tworzenia i uzupełniania kącika o ciekawe książki. Tworzymy również listę najbardziej lubianych książek, prosimy rodziców o głosowanie na ulubione tytuły (tablica z tytułami znajduje się obok biblioteczki).