WRZESIEŃ 2018 - PODSUMOWANIE

• 10 września: W naszym przedszkolu odbył się festyn dla wszystkich grup przedszkolnych oraz rodziców. Tego dnia szczególnie witaliśmy maluszki, które do nas dołączyły.
  • 17 września: Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały koncertu muzyków z Narodowego Forum Muzyki, pt." Opowieść o Małym Fryderyku Chopinie".
  • 10 września: Dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zabawach z piłką, które odbyły się w ogrodzie przedszkolnycm.
  • 26 września: Tygryski udały się na warsztaty do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  • 28 września: Dzieci z grupy IV wybrały się do Hydropolis. Podczas wycieczki dzieci, z pomocą przewodnika, zwiedziły obiekt oraz uczestniczyły w warsztatach, pt. "Ekologiczna mikstura".

PAŹDZIERNIK 2018- PODSUMOWANIE

• 3 października: Dzieci z grupy II i III uczestniczyły w zajęciach matematycznych, pt." Garść radości, szczypta złości". Warsztaty miały charakter edukacyjny, a dzieci podczas nich wykorzystywały klocki LEGO.
  • 4 października: Kocurki wraz z Biedronkami udały się do Teatru na Ostrowie, w celu obejrzenia spektaklu, pt. "Detektyw Pozytywka".
  • 15 października: Nasze przedszkole gościło Muzyków z Narodowego Forum Muzyki. Wszystkie przedszkolaki uglądały występ, pt. "Roztańczony Buntownik".

LISTOPAD 2018 - PODSUMOWANIE

• 6 listopada: Kocurki wraz z Biedonkami udały się do fabryki bombek w Krosnicach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają bombki oraz w jaki sposób są ozdabiane. Na zakończenie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach malowania bombek.
  • 9 listopada: Przedszkolaki uczestniczyły w uroczystych obchodach święta Odzyskania Niepodległości. Dzieci zaśpiewały Hymn Polski oraz zaprezentowały piosenki i wiersze patriotyczne. Tego dnia, przedszkolaki z grupy IV oraz V udały się do Szkoły Podstawowej nr 109, aby wspólnie z nauczycielami oraz dziećmi zaśpiewać Hymn Polski.
  • 13 listopada: Wyjście grupy V na warsztaty, pt. Urządzenia domowe dawniej i dziś, w Muzeum Narodowym.
  • 14 listopada: W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Dzieci z tej okazji obejrzały ciekawą prezentację multimedialną oraz rozmawiały na temat ochrony środowiska.
  • 21 listopada: Z okazji dnia życzliwości, przy wejściu do przedszkola, każdy mógł wylosować karteczkę z optymistycznym cytatem oraz poczęstować się cukierkiem. Kocurki tego dnia upiekły babeczki, którymi częstowały nauczycieli oraz siebie nawzajem:)
  • 23 listopada: Kocurki oraz Zajączki udały się do Szkoły Podstawowej nr 109, a następnie wzięły udział w warsztatch związanych z obchodami Święta Niepodległości.Tego dnia Zajączki wzięły również udział w warsztatach tanecznych, pt. Tańczyć kocham i to robię.
  • 26 listopada: W przedszkolu odbył się koncert Narodowego Forum Muzyki.
  • 30 listopada: Kocurki przedstawiły Rodzicom występ przygotowany na obchody Święta Niepodległości.

GRUDZIEŃ 2018 - PODSUMOWANIE

• 5 grudnia: Wszystkie przedszkolaki spotkały tego dnia św. Mikołaja. Dzieci zaprezentowały piosenki, pastorałki, a także miały okazję porozmawiać z przybyłym Gościem na temat zachowania, na sam koniec zostały obdarowane prezentami.
  • 6 grudnia: Przedszkolaki wzięły udział w mikołajkowych zawodach sportowych. Dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji i współpracy.
  • 12 grudnia: Dzieci z grupy I, III oraz IV wzięły udział w warszratch pieczenia pierników śląskich. Dzieci poznały historię i spób wypiekania pierniczków. W całym przedszkolu unosił się pyszny zapach!
  • 17 grudnia: Tygryski wzięły udział w wartatach, pt. Matematyka dla smyka. Święta z figurami.
  • 17 grudnia: Zajączki uczestniczyły we współnym kolędowaniu w kościele parafialnym.
  • 19 grudnia: W przedszkolu odbyła się wigilia przedszkolna. Na początku wszystkie przedszkolaki obejrzały jasełka w wykonaniu grupy V, a następnie wzięły udział w obiedzie wigilijnym, poczęstowały się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i zjadły wspólnie posiłek.

STYCZEŃ 2018 - PODSUMOWANIE

• 24 stycznia: Grupa IV oraz V udała się na wycieczkę do Impartu w celu obejrzenia baletu, pt. Królewna Śnieżka.
  • 25 stycznia: Kocurki wystąpiły przed swoimi ukochanymi Babciami i Dziadkami. Nie zabrakło wierszyków, piosenek oraz wspólnych tańców.
  • 30 stycznia: Wszystkie dzieci miały przyjemność oglądania prezentacji multimedialnej na temat Igrzysk Olimpijskich. Podczas spotkania, dzieci zapoznały się z dziedzinami sportowymi oraz nazwiskami wybitnych sportowców.

LUTY 2019 - PODSUMOWANIE

• 1 lutego: Dzieci wzięły udział w halowych Przedszkolnych Igrzyskach Olimpijskich, podczas których wdrażały się do rozgrywek sportowych z elementami współzawodnictwa z zachowaniem zasad fair - play.
  • 11 lutego: W przedszkolu odbyła się koncert Narodowego Forum Muzyki.
  • 11 lutego: Dzieci w przedszkolu wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, pt. Oszczędzanie energii - nasza wspólna sprawa.
  • 20 lutego: Zajączki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych Lego Education Dziecięca matematyka, na których dzieci poznają podstawy matematyki i sprawdzały co, ile waży.
  • 26 lutego: W grupie V odbyło się spotkanie z Mamą Hani, która interesująco opowiadała o swoim zawodzie - lektor języka obcego.
  • 27 lutego: Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym; nie zabrakło tańców, zabaw zręcznościowych i konkursów.